Příspěvky uživatelů do rubriky Elektronika


LED žárovky za pohybovým čidlem a podivná patice


Ještě jednou se tu vracím k LED světlům, ale tentokrát z trochu jiného úhlu pohledu. Jednak jsem narazil na zajímavý problém s LED žárovkou/světlem za pohybovým čidlem, což může být problém na chodbách domů, ale třeba i v leckteré předsíni, jednak s paticí. Ale pojďme na to postupně.


Některé levné LED žárovky blikají


Pokud v bytě nebo v kanceláři uvažujete o výměně klasických (či klasických úsporných) žárovek (zářivek ve tvaru žárovky) za LED lampy, které jsou velmi úsporné a slibují dlouhou trvanlivost, pozor na jeden zádrhel: Pokud si pořídíte levné 12voltové LED, které jsou jinak vhodné do řady domácích svítidel, může se vám stát, že pro vás budou nepoužitelné, protože budou blikat. Jak to?


Jak zdarma zvýšit rozlišení displeje u svého netbooku


Práce s netbookem může být občas docela peklo - obzvlášť když program, který potřebujete spustit, vyžaduje vyšší rozlišení displeje, než netbook nabízí. Často se to projevuje třeba u prvních modelů Compaq Mini s nestandardním rozlišením 1024x576 pixelů. Naštěstí se rozlišení nabízené programům dá změnit.


Jak snadno rozebrat iPad 2


V USA je už nový iPad 2 od Apple v prodeji a recenzenti se mu pilně věnují ze všech stran. Prý má docela špatné fotoaparáty/kamerky, ale jinak ho takřka všichni chválí - konečně lehčí, tenčí a rychlejší iPad. Co mě ale zaujalo nejvíc, je návod, jak iPad 2 rozebrat. A jestli v titulku píšu, že se to dá udělat snadno, tak nepíšu tak úplně pravdu.


Facebook - komentáře a další pluginy česky


Takzvané sociální pluginy Facebooku jsou stále častěji k vidění na mnoha tuzemských webových stránkách. Zajímavé je, že i přesto, že mnohé z těchto webů cílí na netechnicky orientované české uživatele, pluginy - nejčastěji ten pro vkládání komentářů - jsou tu anglicky. Přitom počeštění zabere jen minutu práce. Jak na něj?


Nová technologie hologramů přinese skutečné 3D


Dobrá zpráva pro všechny, kterým se současné 3D technologie zdají, řekněme nedotažené. Tým Nassera Peyghambariana z Arizonské univerzity vyvinul nový typ holografické prezentační technologie, která umožňuje promítání 3D obrazu do speciálního 3D polymerového zobrazovače. Obraz se tak nachází skutečně v prostoru, lze ho pozorovat z různých úhlů a nejsou třeba žádné brýle.


Čtečka eknih za 2000 Kč


Tak konečně první čtečka elektronických knih za superslušnou cenu. 99,99 dolaru, u slušného amerického prodejce - Sears. V Česku se prodraží o poštovné a DPH (cenově se vejde do bezcelního limitu), ale za ty peníze, no nekupte to. Je to pětipalcový Aluratek Libre eBook Reader Pro, v bílém provedení.


<<< Novější články |
Anketa


©2009-2020 Slasti.cz, ISSN 1804-0640
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: slasti(at)slasti.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu Slasti.cz a ochrana soukromí