Pochoutky


Nejpopulárnější restaurace Česka


Foto: TZ

Jaká jídla z jakých restaurací mají Češi nejraději? To zmapovala služba DámeJídlo.cz, která zprostředkovává dovážky jídla z více než 1 500 restaurací ve 122 městech a obcích po celé České republice. A hned v úvodu můžeme prozradit, že pokud jde o zaměření kuchyně, vedou pizzerie, burgrárny, asijské restaurace, česká kuchyně a indické pokrmy.


Najezte se v oblacích u tří šéfkuchařů


Večeře v oblacích. Foto: TZ

Velmi zajímavá a oblíbená atrakce v podobě večeře, obědu či drinku servírovaného v oblacích, respektive na plošině vyzdvihnuté do výšky padesáti metrů, se vrací do Prahy. Atrakce se uskuteční od 7. do 11. září v Riegrových sadech na Vinohradech, odkud je nádherný výhled na Prahu - zvláště při západu slunce, jak ostatně uvádí většina turistických průvodců. Navíc se vše bude odehrávat uprostřed zeleného parku, což jen dokreslí celý zážitek.


Super recepty: Kukuřičná polévka a luxusní uzený pstruh


Hotová kukuřičná polévka a luxusní uzený pstruh dle receptu. Foto: TZ Racio

Kukuřičný krém a zapékaný uzený pstruh s toasty, no uznejte, to zní jako perfektní kombinace, která zasytí a zahřeje. A přitom jde o zdravé jídlo. Prostě zdravé a výborné! Připravte díky těmto receptům lehký oběd nebo večeři. Pojďme na to!


Tip: Jak správně pečovat o pákový kávovar


Foto: archiv

Milujete kávu? Pákový kávovar lze považovat za cenově nejpřístupnější domácí alternativu profesionálních strojů. Příprava kávy v něm sice zabere o něco více času, než v případě automatického či tobolky přístroje, výsledek je však podle nadšených znalců nejbližší tomu, na co jste zvyklí ve své oblíbené kavárně. Jak ale o takový kávovar pečovat, aby byla káva dobrá?


700. narozeniny Karla IV. nejen ve znamení vína


Novinky představují (zleva) Petr Fedor, náměstek pro správu památkových objektů Národního památkového ústavu, a Lukáš Lukáš, obchodní ředitel Templářských sklepů Čejkovice. Foto: Slasti.cz

Slavného českého panovníka čeká v příštím roce kulaté výročí. V roce 2016 totiž uplyne již 700 let od narození našeho „otce vlasti“, krále a císaře Karla IV., za jehož panování zažívalo České království nebývalý rozkvět. Při této příležitosti se bude konat řada akcí - a třeba Templářské sklepy Čejkovice připravily k narozeninám exklusivní kolekci vín zařazených do řady Sanctus Victoria.


Praha oslaví Den sektu. Zúčastníte se také?


Proč utrácet peníze za luxusní šampaňské, když nám stejné potěšení může dopřát kvalitně připravený klasický sekt? Právě s touto myšlenkou vzniklo sdružení českých a moravských výrobců sektů, kteří loni na podzim uspořádali první festival tohoto ušlechtilého šumivého nápoje. Druhý ročník „Dne klasického sektu“ se koná v pondělí 23. listopadu 2015 v hotelu Grandior.


Nová červená vína ročníku 2013


Svá nová červená vína ročníku 2013 představilo v Praze vinařství Ludwig. Patří mezi ně třeba Rulandské modré v kategorii výběru z hroznů, které vyzrálo do kulatých třešňových tónů, či tradiční André barrique pozdní sběr, jež zrálo šest měsíců v dřevěných sudech. Za pozornost ale stojí nejen ta.  


Střevní potíže: Jak se jim bránit, jak je léčit


Střevní potíže zlobívají nejen na exotických dovolených.

Statistiky ukazují, že až 90 % střevních potíží může být bakteriálního původu. Nejčastěji bakterie napadají lidský organismus prostřednictvím zkaženého jídla nebo pití. Kvůli vysokým venkovním teplotám se potraviny více kazí a jejich uchovávání je tak mnohem složitější. Jak se bránit?


<<< Novější články | Starší články >>>
Anketa


©2009-2020 Slasti.cz, ISSN 1804-0640
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: slasti(at)slasti.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu Slasti.cz a ochrana soukromí