Zámek VeltrusyNádherný barokní zámek posazený v malebné krajině. Procházet se zámeckým parkem je opravdová slast, která potěší vaše oči i duši.

Zámek Veltrusy se nachází ve stejnojmenném městě asi 20 kilometrů na sever od Prahy. Je jednoznačně mým nejoblíbenějším zámkem vůbec a také mnou nejnavštěvovanějším, protože ho mám opravdu téměř "za humny".

Bohužel se stále ještě pořádně nevzpamatoval z ničivé povodně v roce 2002. Nicméně každým rokem se tam pořádají výstavy a koná se tu mnoho akcí, včetně šermířského vystoupení kousek dál na louce. K zámku patří nádherný zámecký park a obora s daňky. Moc ráda se tu procházím, je to opravdu skvělá relaxace. V parku najdete také několik malých architetur, soch a mostů, které jen dodávají ještě větší půvab tomuto kouzelnému místu. A zatímco daňci na vás koukají z bezpečné vzdálenosti přes plot, srnky, zajíci a bažanti se můžou objevit klidně i na cestě přímo před vámi.

Na zámku jsou v současnosti stálé výstavy "Historie lovectví a myslivosti - romantika a realita" a výstava historických kočárů. Také můžete využít služeb průvodce a buď s ním projít výstavu "Jak se opravuje památka", prohlídnout si historické skleníky a zahrady nebo si půjčit jízdní kolo a vydat se na okruh s výkladem po vybraných architektonických a přírodních zajímavostech parku.

Otevírací dobu, ceník a další informace najdete zde:http://www.zamek-veltrusy.cz/

Zámek Veltrusy. Foceno v červnu 2008.Zámek Veltrusy. Foceno v červnu 2008.


Tipy na návštěvu dalších mých oblíbených zámků najdete zde: www.hmv.wbs.cz


(18. 4. 2011 | Nimwen)


Autorem tohoto textu není redakce těchto webových stránek, ale jeden z uživatelů/ek: Nimwen (kliknutím na jeho/její jméno přejdete na jeho/její domovskou stránku). Chcete-li si zde také vést deník nebo sem psát články, zaregistrujte se/přihlašte se na této stránce.

Další články tohoto uživatele: všechny jeho/její články, Zámky
Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<


Další články tohoto uživatele

všechny jeho/její články
Zámky


Anketa


©2009-2019 Slasti.cz, ISSN 1804-0640
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: slasti(at)slasti.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu Slasti.cz a ochrana soukromí