Thajsko 2010


Thajsko 2010: Ceny a jiné praktické informace


Na následujících řádcích najdete převážně konkrétní informace o cenách či o ubytování na těch místech Thajska, která jsem projel na začátku roku 2010. Jsou vybrané z delšího deníku - ale protože sám nemám rád, když chci rychle najít potřebné informace a musím se probírat rozvláčnými texty, rozhodl jsem se tu nabídnout i tuhle osekanou verzi zápisků. Třeba se někomu bude hodit.


Thajsko 2010: Oberou nás v klubu?


Nejdřív přijde trochu zmatená cesta a pak slavný most přes řeku Kwai následovaný neméně slavnými útrobami nočních klubů v Patpongu. Popijeme s leteckým stewardem Nickem a pokecáme s ruským podnikatelem prodávajícím erotické pomůcky - a tím to všechno skončí. Budu zase v Praze. Takže vzhůru za posledními čtyřmi dny, které začínají v průzračně modré vodě bazénu u moře na ostrově Lanta. (A mimochodem: Nepotřebujete kódy pro wi-fi v Thajsku zdarma?)


Thajsko 2010: Jen víno, ženy a zpěv


Na vlastní kůži si ověřuji, že i v ráji na člověka může padnout splín. Naštěstí jsou ale v ráji - narozdíl od Česka - slunce, moře, levné masáže a polévka tom yam. Jinak ale bude tenhle příspěvek klasická přímořská nuda: Masáže neskončí happy endem, Ann se po prvním rande zase vrátí do práce a Cat dokonce onemocní a vydá se domů. Abych tedy zmínil aspoň hlavní hrdinky příběhu.


Thajsko 2010: Masáž s prémií a nejkrásnější výhled


Čeká mě několik pohodových dní. Kolem je moře, spousta barů, záplava masážních salonů, nabídek k výletům a super jídla na ulici i v přehršli restaurací. Masérky si vyberu podle osobních sympatií a ta druhá mi kromě masáže nabídne i happy ending (tak to aspoň nazývají v Lonely Planet). Ale nebudu předbíhat, nejdřív se přestěhuji pryč ze své špeluňky.


Thajsko 2010: Moře a vystresovaná slečna


Zítra potkám vystresovanou slečnu a mě potkají dvě špatná kulinářská rozhodnutí. Hodilo by se napsat, že kdybych to věděl, byl bych z toho taky vystresovaný, ale to je pitomost, protože kdo by se na začátku února v třicetistupňovém teploučku něčím stresoval... Zítřek je navíc daleko a přede mnou je leháro v dalším bangkokském parku a pozorování cvrkotu kolem.


Thajsko 2010: Jiná země


Po téměř deseti letech se vydávám znovu do Thajska. Už první den mám ale pocit, že ta země - nebo alespoň Bangkok - se za tu dobu hodně změnila. Koneckonců i dříve hlavně baťůžkářská čtvrť Banglamphu dnes nabízí pohostinnost všem kategoriím turistů. A některým třeba i nový začátek. Za pár bahtů vám tu udělají masáž chodidel, necháte si levně ušít oblek jako od Armaniho, přikoupíte Rolexky a řidičský průkaz státu New York a zbytek už je jen a jen na vás.
©2009-2020 Slasti.cz, ISSN 1804-0640
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: slasti(at)slasti.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu Slasti.cz a ochrana soukromí