Graf na vaši stránku: Jak si vedou Android, iOS a Windows


Jestli chcete svou webovou stránku obohatit o nějaký zajímavý graf, pak se vám možná bude hodit následující tip; a pokud o graf na svůj web nestojíte, pak se vám zase třeba bude hodit následující informace o tom, jak si mají vést v příštích letech různé operační systémy - Android, iOS, Windows apod. Pokud vás nezajímá ani jedno, pak nutno připustit, že jste tu omylem :).


Nenechte se otravovat Řízením uživatelských účtů


Windows 7 mají jistě spoustu krásných vlastností, ale Řízení uživatelských účtů se Microsoftu opět poněkud nepovedlo. Uživatele šikanuje víc než musí - a nejzřejmější je to u aplikací, u kterých vám den co den - spuštění co spuštění - klade tu samou otázku: Chcete povolit, aby následující program provedl změny v tomto počítači? Naštěstí existuje řešení, při němž není třeba uvedenou ochranu zcela vypnout.


Jak zdarma zvýšit rozlišení displeje u svého netbooku


Práce s netbookem může být občas docela peklo - obzvlášť když program, který potřebujete spustit, vyžaduje vyšší rozlišení displeje, než netbook nabízí. Často se to projevuje třeba u prvních modelů Compaq Mini s nestandardním rozlišením 1024x576 pixelů. Naštěstí se rozlišení nabízené programům dá změnit.


Facebook - komentáře a další pluginy česky


Takzvané sociální pluginy Facebooku jsou stále častěji k vidění na mnoha tuzemských webových stránkách. Zajímavé je, že i přesto, že mnohé z těchto webů cílí na netechnicky orientované české uživatele, pluginy - nejčastěji ten pro vkládání komentářů - jsou tu anglicky. Přitom počeštění zabere jen minutu práce. Jak na něj?


Nová technologie hologramů přinese skutečné 3D


Dobrá zpráva pro všechny, kterým se současné 3D technologie zdají, řekněme nedotažené. Tým Nassera Peyghambariana z Arizonské univerzity vyvinul nový typ holografické prezentační technologie, která umožňuje promítání 3D obrazu do speciálního 3D polymerového zobrazovače. Obraz se tak nachází skutečně v prostoru, lze ho pozorovat z různých úhlů a nejsou třeba žádné brýle.


Knihy zdarma: Pro iPad, pro Kindle i pro další čtečky


Správně by tu, po pravdě, mělo být Dvě knihy zdarma, nebo ještě lépe Dvě české knihy zdarma, ale jistě (tam) přibudou další. Anglicky psaných knížek je (tam) ale zdarma přehršel a na své si tu přijdou majitelé Kindle, iPadu, PDA i dalších čteček.


Vrazi v pátek zahájí aktivní stávku


Komora vrahů oznámila, že v pátek ráno zahájí půldenní aktivní stávku, a to na protest proti novému trestnímu zákoníku. Ten zvyšuje sazbu za trestný čin vraždy až na 30 let oproti dosavadním 15 letům. Formu aktivní stávky vrazi zatím neupřesnili, nevylučují však, že si vyžádá oběti na životech.


Thajsko 2010: Ceny a jiné praktické informace


Na následujících řádcích najdete převážně konkrétní informace o cenách či o ubytování na těch místech Thajska, která jsem projel na začátku roku 2010. Jsou vybrané z delšího deníku - ale protože sám nemám rád, když chci rychle najít potřebné informace a musím se probírat rozvláčnými texty, rozhodl jsem se tu nabídnout i tuhle osekanou verzi zápisků. Třeba se někomu bude hodit.


Starší články >>>


©2009-2020 Slasti.cz, ISSN 1804-0640
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: slasti(at)slasti.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu Slasti.cz a ochrana soukromí