K čemu je dobrý a jak se používá USB port na domácím routeru


Mnoho bezdrátových směrovačů určených pro použití v domácnosti je dnes již vybaveno USB portem. Ten má ve většině zařízení dvě základní využití. Buď k němu připojíte tiskárnu a získáte tak možnost snadno tisknout z libovolného zařízení, nebo připojíte USB disk a můžete sdílet svá data s celou domácností. Jak to funguje? A jak vše nastavit?


Google Obrázky - cestování zdarma kamkoli


Jasně, je to trochu laciné, ale pro ty, kdo cestují nejraději z pohodlí domova - nebo rádi dopředu pečlivě plánují každý detail své cesty prostřednictvím internetu, nabízejí Google Obrázky nebo Google Mapy - se StreetView - naprosto pohodlnou možnost podívat se po Česku i do světa. K oběma těmto funkcím existuje řada návodů a tipů/triků.


Video: Německý supermarket rozdával zboží zdarma: Nahým zákazníkům


Co všechno byste udělali proto, abyste dostali zdarma nákup za skoro 300 eur? Německý supermarket právě tohle nabídl těm, kdo přijdou v den zahájení prodeje a budou nakupovat nazí. Zájem byl velký a video vidělo na Facebooku už přes 12 tisíc lidí.


Video, ze kterého vám spadne brada: Venuše a Slunce minutu za minutou


Asi nemá smysl opakovat zprávu, kterou asi takřka nikdo neminul: Venuše se 5. června přehnala po dráze, při níž se ocitla mezi Zemí a Sluncem - a pozorovatelům na Zemi se tak nabídl úžasný pohled. Nám bohužel velmi časně zrána. Ale tohle video vám zážitek, který vám možná utekl, plně vynahradí.


Video: Když si špatný řidič koupí Lamborghini...


Jak to dopadne, když si nezkušený řidič koupí Lamborghini Gallardo a chce se předvést? Sám nemám rád zveřejňování nejrůznějších "veselých" videí, ale tohle se prostě musí vidět. Lambo na křižovatce - a za křižovatkou, jak ho zaznamenal náhodný řidič.


Drag-to-Edit: Klávesnice, která změní svět tabletů


Tahle klávesnice mi vyrazila dech. Až doteď jsem bral tablety jen jako hračku, na které se dá něco rozumného dělat jen nouzově. Nakonec jsem si na svém tabletu zvykl trochu psát, ale opravy v textu jsou peklo. Klávesnice Drag-to-Edit by to mohla změnit. Podívejte se na video, jak.


LED žárovky za pohybovým čidlem a podivná patice


Ještě jednou se tu vracím k LED světlům, ale tentokrát z trochu jiného úhlu pohledu. Jednak jsem narazil na zajímavý problém s LED žárovkou/světlem za pohybovým čidlem, což může být problém na chodbách domů, ale třeba i v leckteré předsíni, jednak s paticí. Ale pojďme na to postupně.


Některé levné LED žárovky blikají


Pokud v bytě nebo v kanceláři uvažujete o výměně klasických (či klasických úsporných) žárovek (zářivek ve tvaru žárovky) za LED lampy, které jsou velmi úsporné a slibují dlouhou trvanlivost, pozor na jeden zádrhel: Pokud si pořídíte levné 12voltové LED, které jsou jinak vhodné do řady domácích svítidel, může se vám stát, že pro vás budou nepoužitelné, protože budou blikat. Jak to?


Starší články >>>

Uživatel: Daveme

Stránky: hlavní

©2009-2019 Slasti.cz, ISSN 1804-0640
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: slasti(at)slasti.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu Slasti.cz a ochrana soukromí