O nás     Inzerce     KontaktO slastech života již od roku 2009
Hledat
Nepřehlédněte: E-knihy zdarma ke stažení
Věda: Cesta k lidské nesmrtelnosti
Cestopisy: Thajsko, Indonésie, Tanzánie nebo Havaj
Cestování bez cestovek: Levně a nezávisle
Hlavní rubriky: Pochoutky, Cestování, Elektronika, Sport a hry, Životní styl, Umění, Diskuze, Zábava v ČR, Speciály
Tanec POGO

Tak Vás znovu vítám. Dnes se budeme zabývat tancem zvaným pogo. Vybral jsem si toto téma, jelikož navazuje na můj přechozí článek (viz. Punk). Ale abychom dlouho neotáleli a dostalis e k našemu hlavnímu tématu, k tanci POGO.

Pogo vznikl v 70.tých letech, stejně jako hudební a životní styl "Punk". Rozhodně se nemusíte bát, že "Pogo" je velice složitý tanec. Pogo se tancuje především na punkových a metalových koncertech. Opravdu to není nic složitého.

Lidé, kteří jsou nejvíce k podiu, tzv."v kotli" se nechají unášet svojí fantazií a intuicí. Prostě skáčou. Nechají se unášet rytmem hudby.  Skákají nahoru a dolů v osmidobém rytmu. Rozhazují rukama a  naráží do sebe.

Tanečníci narážejí jeden na druhého. Přitom se od sebe odrážejí. Je normalitou, že jeden ze zúčastněních tanečníků při nárazu upadne na zem. Proto je zvykem, že ostatní mu pomohou na nohy.

Existuje i tvrdší verze poga. Je to tzv."prasečí pogo (pig pogo)". Při této verzi je taneční náchylnější na zranění.  Není to ovšem pravidlem. Tanečníkům se nedovoluje záměrně kopat či tlouct ostatní účastníky. Proto se tanečníci poga většinou zraní vlastní vinou.

Tak do toho dámy a pánové a zkuste si tanec pogo. Doporučuji, vše, co je kolem Vás snadno rozbitelné, uklidit. Pusťte si nějaký metal nebo punk a s chutí do toho. Chcete - li vidět jak se to dělá, tak se mrkněte na tento odkaz: http://www.youtube.com/watch?v=s9umr3cQGFo&feature=related

Tak přeji mnoho úspěchů ve zkoušení tohoto uvolňovacího tance.

 


(31. 8. 2009 | tucnak)


Autorem tohoto textu není redakce těchto webových stránek, ale jeden z uživatelů/ek: tucnak

Facebook Twitter
Komentáře, názory a rady

Zatím sem nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první...

>>> Číst a vkládat komentáře <<<
©2009-2021 Slasti.cz, ISSN 1804-0640
Provozovatel: Bispiral, s.r.o., kontakt: slasti(at)slasti.cz | Inzerce: Best Online Media, s.r.o., zuzana@online-media.cz
O vydavateli | Pravidla webu Slasti.cz a ochrana soukromí | pg(6202)